Vladimír Weiss st. trénerom Kajratu Almaty

Aktualizované:
Bývalý kouč slovenskej reprezentácie Vladimír Weiss st. sa stal trénerom futbalistov FK Kajrat Almaty. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka kazašského klubu. Štyridsaťosemročný odborník naposledy na klubovej úrovni viedol mužstvo Slovana Bratislava.

Weissa v stredu predpoludním predstavili starostovi 1,5-miliónového Almaty Achmetžanovi Jesimovovi. Následne sa slovenský kouč v sprievode funkcionárov stretol so zaslúžilými osobnosťami a zamestnancami Kajratu. Potom sa v sídle klubu konala tlačová beseda.

"Páčia sa mi postoje vedenia k nadčasovým úlohám. Tento klub má dobrú budúcnosť, preto som tu," skonštatoval V. Weiss st., ktorý podľa webu Kajratu podpíše kontrakt po tom, ako sa oboznámi so štruktúrou a fungovaním zázemia.

Kazašský majster z rokov 1992 a 2004 Kajrat skončil v najvyššej domácej súťaži 2012 (systém jar - jeseň) na 10. mieste v 14-člennej tabuľke. Dosiahol bilanciu 7-8-11 a mal skóre 23:34. Kajrat je aj 5-násobným držiteľom domáceho pohára (1992, 1996, 1999, 2001, 2003). Na začiatku roka 2009 ohlásil bankrot a presunuli ho do II. ligy. V novembri sa stal jej šampiónom a vrátil sa medzi elitu, odvtedy bol na 10., 11. a spomenutej 10. pozícii v konečnom hodnotení. "Žlto-modrí" hrávajú na štadióne s kapacitou 23 804 divákov, ktorý je zároveň sídlom reprezentácie. Trénerom bol dosiaľ Španiel José Pérez Serer.

Vladimír Weiss st. v minulosti viedol z pozície hlavného kouča aj Artmediu Petržalka a ruský klub Saturn Moskovská oblasť. S Petržalkou sa prebojoval v roku 2005 do skupinovej fázy Ligy majstrov. Národný A-tím priviedol na majstrovstvá sveta 2010 do Juhoafrickej republiky, kde postúpil zo základnej skupiny a napokon stroskotal so svojimi zverencami v osemfinále na neskoršom finalistovi Holandsku. Weiss sedel na lavičke Slovana do 3. kola Corgoň ligy 2012/2013, odstúpil 29. júla.

Kajrat sa v lete 2005 stretol s Artmediou, ktorú vtedy viedol práve Weiss. V 1. predkole Ligy majstrov zvíťazil na svojom trávniku 2:0, v Senci prehral 1:4 po predĺžení. Vypadol vinou gólu Pavla Staňa v nadstavenom čase.

Meno Vladimíra Weissa st. naposledy skloňovali ruské médiá v súvislosti s prípadným pôsobením v Mordovii Saransk. Poliaci v lete predpokladali pôsobenie bratislavského rodáka v Slasku Vroclav.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá