Zentiva predala svoj závod v Hlohovci

Zentiva predala svoj závod v Hlohovci
Zdroj foto: zentiva.sk
Spoločnosť Zentiva predala svoj výrobný závod v Hlohovci firme Wood Pharma Holding. Nový vlastník tak od Zentivy prevezme časť obchodných aktivít zahrnujúcich výrobu, balenie a distribúciu aktívnych farmaceutických substancií a liečiv.

Informovala o tom skupina Sanofi, farmaceutická spoločnosť, pod ktorú Zentiva patrí.

Predaj zahŕňa aj prevod výrobných zariadení, zamestnancov a vybraných ochranných známok. "Spoločnosti Zentiva a Wood Pharma Holding taktiež uzatvorili zmluvy o budúcej spolupráci zahrnujúce nákup liečiv a aktívnych farmaceutických substancií vyrábaných spoločnosťou Wood Pharma Holding v Hlohovci v nasledujúcich piatich rokoch," konštatuje v stanovisku skupina.

Všetky zmluvy by mali vstúpiť do platnosti v najbližších mesiacoch za predpokladu, že budú splnené odkladacie podmienky. Cieľom celého procesu predaja je podľa Sanofi vytvoriť v hlohoveckom závode stabilné prostredie a otvoriť nové možnosti pre súčasných zamestnancov a zachovať pritom dostupnosť vysokokvalitných cenovo dostupných liekov vyrábaných v tomto závode.

Zentiva je spoločnosťou skupiny Sanofi, medzinárodného dodávateľa generických liečiv v Európe, na Strednom východe a v Afrike. Nový majiteľ, Wood Pharma Holding, je vlastnený skupinou Wood & Company. Ide o investičnú banku, ktorá sa zameriava na región strednej a východnej Európy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá