NHL: Dallas bez Sekeru prehral na ľade Los Angeles, nedarilo sa ani Islanders s Chárom

10.12.2021 07:38

Hokejisti New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL s Nashvillom Predators 3:4.

Chára strávil na ľade 17:27 min a na konto si pripísal mínusový bod. Za bitku s ruským mladíkom Yakovom Treninom si v prvej tretine vyslúžil päťminútový trest. Ďalšie dve minúty dostal za nešportové správanie.

Calgary s Adamom Ružičkom podľahlo Caroline 1:2 po predĺžení, o zisku dvoch bodov pre Hurricanes rozhodol Sebastian Aho. Tampa bez zraneného Erika Černáka zvíťazila na ľade Toronta 5:3, Steven Stamkos zaznamenal gól a tri asistencie. Dallas v zostave bez Andreja Sekeru prehral na ľade Los Angeles 0:4.

Chicago uspelo na ľade Montrealu 2:0. Marc-Andre Fleury vykryl všetkých 30 striel Canadiens a stal sa tretím brankárom v histórii profiligy, ktorý odchytal 500 víťazných zápasov. Nathan Walker prispel prvým hetrikom v súťaži k triumfu St. Louis nad Detroitom 6:2.