Slovensko nakúpi ďalšie dávky monoklonálnych protilátok na liečbu covidových pacientov

Slovensko nakúpi ďalšie dávky monoklonálnych protilátok na liečbu covidových pacientov
Zdroj foto: TASR/AP
Slovensko by malo nakúpiť ďalšie dávky monoklonálnych protilátok. Použité majú byť na liečbu pacientov s ochorením Covid-19. Návrh z dielne Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky schválil v stredu vládny kabinet.

Ministerstvo zdravotníctva navrhlo uzatvoriť bilaterálnu zmluvu na nákup 60-tisíc dávok lieku Paxlovid na účel zabezpečenia dostupnosti tohto lieku v čo najkratšom termíne tak, aby bol k dispozícii počas januára, februára a marca budúceho roka.

S cieľom vykonania efektívnych opatrení na ochranu zdravia a životov obyvateľstva navrhol rezort zdravotníctva uzatvoriť bilaterálnu zmluvu aj na nákup 5-tisíc kusov lieku Ronapreve na účel zabezpečenia dostupnosti tohto lieku na prelome decembra a januára. Ministerstvo financií Slovenskej republiky bude musieť uvoľniť na zabezpečenie týchto liekov finančné prostriedky.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v tejto súvislosti doplnil, že lieky na liečbu ochorenia Covid-19 budú stáť približne 55 miliónov eur. Vláda ešte minulý týždeň schválila nákup liekov za 42 miliónov eur. Šéf rezortu opäť apeloval na ľudí, aby sa proti ochoreniu dali zaočkovať.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá