Banskobystrický pivovar získal svetové ocenenie

Banskobystrický pivovar získal svetové ocenenie
Zdroj foto: TASR
Banskobystrický svetlý ležiak Urpiner Premium 12° získal striebornú medailu na deviatom ročníku prestížnej pivnej degustačnej súťaže European Beer Star 2012.

Súťaž vyhlasuje a organizuje medzinárodná Asociácia malých nezávislých pivovarov. Slovenské pivo, ktoré je členom nezávislého hnutia Pivobrana, združujúceho nezávislé slovenské pivné značky, sa pri svojej premiére na tejto súťaži presadilo v konkurencii rekordných 1366 vzoriek piva zo 45 krajín.

Ako povedal podpredseda predstavenstva pivovaru Ľubomír Vančo, European Beer Star pre nich znamená významný míľnik.

„Keď som sa o vyhodnotení súťaže dozvedel, nemohol som uveriť vlastným ušiam. European Beer Star pre nás a skutočne nezávislé slovenské pivo znamená veľmi veľa, súťaž totiž anonymne vyhodnocuje 100 expertných degustátorov, ktorí počas dvoch dní ochutnali vyše 1300 pivných značiek. Dá sa povedať, že táto súťaž je po World Beer Cup druhá najprestížnejšia na svete. Patriť medzi najlepších v silnej konkurencii svetových pív je pre nás nesmierna pocta a obrovská motivácia naďalej robiť to najkvalitnejšie, poctivé, nezávislé a predovšetkým slovenské pivo,“ dodal Ľ. Vančo. Cenu podobného rangu dosiaľ nezískala žiadna slovenská pivná značka.

 

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá