S povinným očkovaním ľudí nad 60 rokov súhlasia aj progresívci či strana Spolu

S povinným očkovaním ľudí nad 60 rokov súhlasia aj progresívci či strana Spolu
Zdroj foto: TASR/Dano Veselský
Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko aj strana Spolu podporujú zavedenie povinného očkovania u ľudí nad 60 rokov. O povinnom očkovaní tejto vekovej kategórie hovoril cez víkend premiér Eduard Heger ako o ceste z pandémie.

Progresívne Slovensko súhlasí, že očkovanie je jedinou cestou z pandémie, pričom riešenie vidí v povinnom očkovaní všetkých dospelých obyvateľov, okrem tých, ktorí nemôžu byť očkovaní zo zdravotných dôvodov. "Povinné zaočkovanie ľudí starších ako 60 rokov by však bol výborný prvý krok," vyhlásila predsedníčka hnutia Irena Bihariová. Podľa Progresívneho Slovenska by mal byť zároveň schválený zákon o odškodnení poškodených prevádzok a podnikateľov.

S návrhom povinného očkovania súhlasí aj Spolu. Podmienkou je dobre zvládnutá logistika, pričom apeluje na spoluprácu a komunikáciu so samosprávami. "Veríme, že treba vyskúšať všetky možnosti pozitívnej motivácie predtým, ako vyhodíme pol miliardy eur na neadresné príspevky a začneme uvažovať o represívnych opatreniach," skonštatovala podpredsedníčka strany Andrea Letanovská.

Mimoparlamentná Dobrá voľba zas vyzýva prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú, aby podporila zdravotníkov svojím vystúpením v Národnej rade Slovenskej republiky. Podľa predsedu strany Tomáša Druckera sa poslanci venujú "bláznivým nápadom ministra financií, pričom zdravotníctvu hrozí najhorší rozpočet za dekádu", uviedol s tým, že pomoc prezidentky je v tejto chvíli potrebná a dôležitá.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá