Moody's znížila rating Francúzska

Aktualizované:
Moody
Zdroj foto: SITA
Agentúra Moody's Investors Service znížila v pondelok rating záväzkov Francúzska o jeden stupeň z Aaa na Aa1. Oznámenie o rozhodnutí sa odvoláva na neistý fiškálny výhľad krajiny v dôsledku "zhoršujúcich sa hospodárskych vyhliadok", informovala tlačová agentúra Reuters.

Agentúra Moody's zároveň ponechala ratingu Francúzska negatívny výhľad vzhľadom na možné štrukturálne problémy a pokračujúcu "stratu konkurencieschopnosti" v krajine. Agentúra Standard & Poor's hodnotí Francúzsko ratingom AA-plus s negatívnym výhľadom od jeho januárového zníženia zo stupňa AAA. Agentúra Fitch Ratings stále ponecháva rating krajiny na úrovni AAA, avšak tiež s negatívnym výhľadom.

Skutočnosť, že Francúzsko prišlo o úverové hodnotenie Aaa od dvoch z hlavných ratingových agentúr, je pre krajinu problémom, pretože investičné fondy často vyžadujú minimálne dve prvotriedne hodnotenia na ponechanie aktív v portfóliu. Okrem toho by Francúzsku mohli narásť náklady na získanie úverov, aj keď je jeho rating stále veľmi vysoký, konštatovala agentúra Reuters.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá