V centre Bruselu protestovali stovky ľudí, nepáčia sa im protipandemické opatrenia

V centre Bruselu protestovali stovky ľudí, nepáčia sa im protipandemické opatrenia
Zdroj foto: TASR/AP
Stovky ľudí pochodovali v nedeľu centrom belgickej metropoly Brusel na protest proti sprísneniu obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu, ktoré predstavila belgická vláda s cieľom zastaviť najnovší nárast počtu prípadov nákazy.

Informovala o tom agentúra AP. Prísnejšie opatrenia oznámila belgická vláda v piatok. Protestujúci kričali "Sloboda! Sloboda!" a držali transparenty s nápismi "Spoločne za našu slobodu, práva a naše deti". Demonštranti pochodovali centrom Bruselu k sídlu Európskej únie. Niektorí niesli aj transparenty s kritickými symbolmi proti vakcínam a povinnému očkovaniu, píše AP.

Belgický premiér Alexander de Croo v piatok oznámil, že materské a základné školy sa pred sviatkami zatvoria o týždeň skôr a povinnosť nosiť rúško bude platiť aj pre deti od šesť rokov. Účasť na podujatiach v uzavretých priestoroch bude ohraničená na 200 ľudí. Vláda predtým nariadila uzatvorenie nočných klubov a nariadila barom a reštauráciám, aby nasledujúce tri týždne zatvárali o 23.00 h.

V týždennom priemere Belgicko zaznamenalo 17.862 nových denných prípadov infekcie, čo oproti predchádzajúcemu týždňu predstavuje nárast o šesť percent. Počet hospitalizácií vzrástol o štyri percentá. 

Viac než 3700 ľudí s koronavírusom je hospitalizovaných, z toho 821 na jednotke intenzívnej starostlivosti. Od začiatku pandémie v roku 2020 zomrelo v Belgicku viac než 27-tisíc ľudí, pripomína AP.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá