Česká vláda vydá vyhlášku o povinnom očkovaní. Bude sa vzťahovať na niektoré skupiny ľudí

Česká vláda vydá vyhlášku o povinnom očkovaní. Bude sa vzťahovať na niektoré skupiny ľudí
Zdroj foto: TASR/AP
Povinnosť očkovať sa proti covidu by sa mala v budúcnosti v ČR vzťahovať na osoby staršie ako 60 rokov, policajtov, príslušníkov ozbrojených zložiek, ako aj na hasičov, zdravotníkov či zamestnancov sociálnych služieb. Uviedol to v piatok minister zdravotníctva v demisii Adam Vojtěch s tým, že predmetná vyhláška by mala vyjsť v priebehu budúceho týždňa.

Ako približuje spravodajský server Novinky.cz, povinné očkovanie v ČR upravuje zákon o ochrane verejného zdravia. Konkrétne choroby, proti ktorým sa povinne očkuje, potom stanovuje vyhláška. Zavedenie povinnosti očkovať sa pre isté skupiny avizoval minister ešte v pondelok s tým, že platnosť by mala vyhláška nadobudnúť budúci rok v marci.

V piatok Vojtech rokoval s tzv. anticovidovým tímom budúcej vlády. Predmetom rozhovorov bola najmä budúcnosť pandemického zákona, ktorého platnosť vyprší koncom februára 2022. Rezort zdravotníctva podľa Vojtěcha tiež pracuje na protiepidemických odporúčaniach k vianočným sviatkom. Vláda vlani o tomto čase obmedzenia uvoľnila, čo viedlo k nárastu prípadov nákazy koronavírusom, pripomínajú Novinky.cz.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá