Tréner nemeckých hádzanárok očakáva proti Slovensku povinné víťazstvo

Tréner nemeckých hádzanárok očakáva proti Slovensku povinné víťazstvo
Zdroj foto: SITA/AP
Hádzanárky Nemecka nastúpia v sobotu na druhý duel v E-skupine MS proti Slovensku v pozícii jasných favoritiek a chcú si v predstihu vybojovať miestenku do hlavnej fázy šampionátu.

"Očakávam povinné víťazstvo," povedal deň pred duelom pre agentúru DPA kouč Nemiek Henk Groener, ktorého zverenky vstúpili do turnaja hladkým triumfom 31:21 nad Českom. Slovenky v ouvertúre neuspeli v súboji s Maďarskom (29:35). Do ďalšej fázy postúpia z každej skupiny prvé tri tímy, posledný bude hrať o umiestnenie v tzv. Prezidentskom pohári.

Slovenky prehrali s nemeckým tímom minulý týždeň v generálke na podujatí v Madride 25:32. "Zápas na majstrovstvách sveta je niečo iné, ale vieme čoho sme schopné a keď to ukážeme na palubovke, tak v sobotu vyhráme," vyhlásila sebavedomo Alina Grijseelsová, hráčka Borussie Dortmund. Nemecká hádzanárka roka 2018 a 2019 Emily Bölková z Ferencvárosu Budapešť načrtla zápasový plán: "Proti Slovenkám musíme zvládnuť úvod zápasu a od začiatku na palubovke dominovať."

S favorizovaným Maďarskom držal slovenský tím krok celý prvý polčas, v druhom sa však prejavila kvalita súpera. Najlepšou strelkyňou bola Réka Bíziková, autorka ôsmich gólov. "Myslím si, že naša výkonnosť rastie. Hráme lepšie, len treba z toho čo najviac vyťažiť. Proti Nemecku nás čaká veľmi ťažký zápas, ale nachystáme sa na súperky tak, že do duelu pôjdeme s cieľom vyhrať,“ uviedla prostredníctvom Slovenského zväzu hádzanej R. Bíziková. Jej spoluhráčka Barbora Lanczová pridala: "Pred necelým týždňom sme sa s nimi stretli, takže máme z čoho čerpať poznatky. Určite sa dôkladne pripravíme a spravíme všetko, aby bol výsledok lepší ako s Maďarkami. Nemky majú v kádri vysoké hráčky, strelkyne, ku ktorým musíme viac pristupovať. Potrebujeme lepšie brániť a potom môžeme s nimi uhrať dobrý výsledok."

Náročný zápas očakáva v sobotu aj kouč Sloveniek Pavol Streicher: "Nemecko potvrdilo proti Česku svoju kvalitu. Ukázalo ju aj na turnaji v Madride, ktorý odohralo vo veľkom štýle, takže vieme, čo nás čaká. Je to vyrovnaný tím, majú veľa možností na prestriedanie. Bude to náročné, ale urobíme všetko pre to, aby sme uhrali dobrý výsledok."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá