Baldwin necíti zodpovednosť za smrť kameramanky. Ostáva jedna dôležitá otázka, myslí si

Baldwin necíti zodpovednosť za smrť kameramanky. Ostáva jedna dôležitá otázka, myslí si
Zdroj foto: SITA/AP
Americký herec Alec Baldwin v rozhovore so stanicou ABC vyhlásil, že sa necíti byť zodpovedný za úmrtie kameramanky Halyny Hutchinsovej, ktorú omylom zastrelil v októbri pri nakrúcaní filmu Rust. Domnieva sa tiež, že za jej smrť nebude trestne stíhaný. Hlavnou otázkou podľa neho zostáva, kto dal ostrý náboj do pištole používanej pri natáčaní.

"Mám pocit, že niekto je zodpovedný za to, čo sa stalo, ale viem, že to nie som ja. Zabil by som sa, ak by som sa domnieval, že za to som zodpovedný, a to nehovorím ľahkomyseľne," povedal herec v rozhovore s moderátorom Georgom Stephanopoulosom. Prvé úryvky z rozhovoru televízia ABC zverejnila už v stredu, Baldwin v nich vyhlásil, že nestlačil spúšť zbrane, z ktorej následne vyšla smrtiaca rana. "Zostáva vyriešiť len jednu otázku, a to odkiaľ sa vzala tá ostrá nábojnica," povedal ďalej herec, ktorý hral vo filme hlavnú rolu a zároveň ho tiež produkoval.

Baldwin tvrdí, že mu Hutchinsová sama povedala, nech zbraň mieri smerom na jej rameno kvôli záberu. Stephanopoulos hercovi povedal, že podľa názoru mnohých ľudí by človek pri natáčaní nemal nikdy mieriť na nikoho zbraňou. "Ibaže by ten niekto bol kameramanka, ktorá mi hovorí, kam mám mieriť zbraňou kvôli uhlu jej záberu," povedal Baldwin.

Herec sa vraj niekoľko hodín po incidente domnieval, že Hutchinsová utrpela infarkt po vypálení slepej nábojnice. O tom, že ju zastrelil, sa dozvedel až vo chvíli, keď ho vypočúvala polícia. "Predstava, že niekto dal do zbrane ostrý náboj, pre mňa bola nepredstaviteľná," povedal. Baldwin sa pri rozhovore niekoľkokrát rozplakal a o Hutchinsovej povedal, že to bol "niekto, koho mali všetci veľmi radi, a obdivovali ju všetci, ktorí s ňou pracovali". Poznamenal, že rozhovor poskytuje, aby vyvrátil niektoré pochybné predstavy, ktoré o incidente kolujú.

"Chcem sa uistiť, že to nevyznie tak, že ja som tu tou obeťou, pretože obete sú dve," povedal herec s odkazom na Hutchinsovú a režiséra Joela Souzu, ktorý bol postrelený do ramena. Okolnosti incidentu stále vyšetrujú úrady štátu Nové Mexiko, prokuratúra však zatiaľ nikoho nestíha. "Ľudia, ktorí o tom niečo vedia, mi povedali, že je veľmi nepravdepodobné, že by som bol z čohokoľvek obvinený," povedal Baldwin a poznamenal, že aktívne spolupracuje s políciou a nemá čo skrývať.

Dvaja členovia štábu už podali civilnú žalobu na Baldwina a ďalších členov produkcie, ktorých obviňujú z nedbanlivosti a zavedenia laxných bezpečnostných opatrení na mieste natáčania. Herec však v rozhovore poznamenal, že "nepozoroval akékoľvek problémy s bezpečnosťou" v čase, ktorý tam strávil. Vyšetrovatelia však už skôr uviedli, že pri natáčaní panovala "určitá nedbanlivosť" pri nakladaní so zbraňami.

Veľká pozornosť sa v kauze sústredí na Hannu Gutierezzovú-Reedovú, ktorá mala na starosti zbrane a ich bezpečnosť. Jej právnik ale povedal, že ona ostrý náboj do zbrane nedala a že podľa ich názoru išlo o sabotáž. Vyhlásil tiež, že niekto manipuloval s miestom činu pred príchodom polície a že cieľom je dostať Gutierrezovú-Reedovú neprávom za mreže. Baldwin povedal, že je po incidente emocionálne zničený a zle spí. Na otázku, či by nešťastie mohlo byť koncom jeho hereckej kariéry povedal: "Mohlo by byť." Podotkol, že mal zazmluvnené natáčanie ďalšieho filmu. "Ale povedal som si: Chce sa mi po tomto pracovať?"

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá