Zatvorených škôl pribúda. V ďalších okresoch sa rozhodli pre online vzdelávanie

Zatvorených škôl pribúda. V ďalších okresoch sa rozhodli pre online vzdelávanie
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Žiaci stredných škôl a druhého stupňa základných škôl v okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom prechádzajú od pondelka na dištančnú formu vzdelávania. Podobne sa rozhodol aj Stropkov.

O zatvorení škôl v okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom rozhodla vyhláška, ktorú v piatok vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiari nad Hronom. Zákaz prezenčného vyučovania sa týka všetkých žiakov stredných odborných škôl, gymnázií aj žiakov druhého stupňa ZŠ v týchto troch okresoch. Dôvodom obmedzenia prezenčného vzdelávania je ochrana verejného zdravia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva z dôvodu zlej pandemickej situácie nariaďuje od pondelka do piatka 17. decembra aj školám v Stropkove zákaz prezenčného vzdelávania. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Svidník. Zákaz platí pre druhý stupeň základných škôl, gymnáziá a stredné odborné školy.

Hlavný hygienik Ján Mikas v uplynulých dňoch vyzval všetkých 36 regionálnych úradov verejného zdravotníctva, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. Napriek aktuálnemu tzv. lockdownu zostali totiž školy otvorené. Od konca novembra sa zatvorili základné umelecké školy, centrá voľného času, jazykové školy i krúžky a mimoškolské aktivity.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá