Bilbordy ĽSNS o vakcínach pobúrili SaS. Strana podáva trestné oznámenie

Bilbordy ĽSNS o vakcínach pobúrili SaS. Strana podáva trestné oznámenie
Zdroj foto: TASR/AP
Koaličná SaS podáva trestné oznámenie pre bilbordy parlamentnej ĽSNS, na ktorých píše, že vakcíny proti ochoreniu Covid-19 obsahujú bunky z ľudských plodov.

Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovala šéfka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková spolu s kolegami z klubu Alojzom Baránikom a Jánom Benčíkom. Trestné oznámenia podali pre podozrenia zo šírenia poplašnej správy.

Bittó Cigániková považuje konanie ĽSNS za odsúdeniahodné, pretože očkovaní podľa nej pomáhajú spoločnosti. "Buď veci nerozumejú a neoverili si informácie, alebo veľmi dobre rozumejú, že klamú, a robia to s cieľom zastrašiť ľudí a odradiť ich od očkovania," vyhlásila.

ĽSNS na bilbordoch hlási, že vakcína proti "korone" obsahuje bunky z potratených detí. Podľa Bittó Cigánikovej to nie je pravda. "Vektorová vakcína obsahuje živý vírus, ktorý je rozmnožovaný na ľudských bunkách, ale je absolútna nepravda, že samotná vakcína obsahuje tieto bunky," uviedla.

Poslankyňa sa odvoláva okrem odborníkov aj na slová pápeža Františka, ktorý hovorí, že očkovanie je aktom lásky a na slová biskupov, že vakcíny sú eticky v poriadku. Predmetom trestného oznámenia je podľa Baránika preveriť, či došlo k podávaniu klamlivej informácie a informácie, ktorá je schopná vyvolať vážne nebezpečenstvo znepokojenia medzi ľuďmi.

Podpredseda ĽSNS a poslanec Martin Beluský reagoval, že pre SaS je typické, že nepohodlné názory chce postihovať trestnými oznámeniami. "Viac sa vyjadríme v samotnom procese," doplnil.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá