Parlament sa má zaoberať 500-eurovými poukážkami aj novelami z dielne rezortu vnútra

Aktualizované:
Matovičove 500-eurové poukážky pre seniorov naďalej rezonujú v spoločnosti. Igor Matovič pred plénom povedal, že poslanci by mali hlasovaním dokázať, že život dôchodcu je pre nich viac ako teplé rožky. Viac povedala redaktorka Viktória Némethová.

Poslanci Národnej rady SR majú rokovať vo štvrtok o novelách z dielne Ministerstva vnútra SR. V úvode rokovacieho dňa rokujú poslanci o novele zákona o registri adries a novele zákona o obecnom zriadení. Na programe majú aj novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorou sa má skrátiť volebné moratórium.

Do registra adries by malo byť podľa návrhu povinné zapisovať čísla bytov. Názov budovy by sa mal zadávať dobrovoľne. Zlepšiť by sa mala aj povinnosť stavebníka pri zameraní geografickej osi ulice.

Po prerokovaní noviel z dielne ministerstva vnútra majú poslanci rokovať o vládnych návrhoch zákonov spolu s návrhmi na skrátené legislatívne konanie, ktoré pribudli do programu schôdze. Jeden hovorí o očkovacích poukazoch pre seniorov, druhým je návrh zákona o podpore v čase skrátenej práce.

Popoludní čaká zákonodarcov aj tradičná Hodina otázok. Po nej by mali diskutovať o návrhoch kandidátov na posty komisárov pre deti a zdravotne postihnutých. Samotná voľba by sa mala konať po hlasovaní o 17.00 h.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá