Lekár mal sfalšovať potvrdenie o očkovaní. Košická nemocnica podá trestné oznámenie

TA3 TASR
1.12.2021 16:00

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice sa rozhodla podať trestné oznámenie v súvislosti s falošným potvrdením o očkovaní proti ochoreniu Covid-19.

Košice nemocnica (TASR)
TASR

Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Podľa medializovaných informácií mal pacientovi vystaviť falošný očkovací preukaz lekár. 

"Medializované informácie o falšovaní potvrdenia o očkovaní hospitalizovaného pacienta boli predmetom vnútorného šetrenia Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že informácie, ktoré odzneli v médiách, sú dôvodné," uviedla v stanovisku.

Potvrdila tiež, že zdravotný stav pacienta sa zlepšil. "Naši zdravotníci poskytujú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom rovnako, bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie," doplnila Krišková.

Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová povedala, že v súvislosti s uvedeným prípadom úzko spolupracujú s vedením nemocnice a preverujú hodnovernosť medializovaných informácií. 

"V prípade, že sa informácie o protiprávnom konaní potvrdia, polícia udalosť dôkladne zadokumentuje a bude postupovať zákonom upraveným spôsobom," vysvetlila s tým, že bližšie informácie bude možné poskytnúť až na základe zistených skutočností.

Pacient hospitalizovaný v košickej nemocnici mal podľa medializovaných informácií doklad o očkovaní dvomi dávkami. K tomu, že ide o falzifikát vystavený konkrétnym lekárom, sa priznal po tom, ako sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok