Zbraň, ktorou študent zastrelil troch ľudí, kúpil otec útočníka

Zbraň, ktorou študent zastrelil troch ľudí, kúpil otec útočníka
Zdroj foto: TASR/AP
ilustračné
Strelnú zbraň, ktorou 15-ročný študent zastrelil v utorok najmenej troch ľudí a ďalších ôsmich zranil pri útoku na strednej škole v americkom štáte Michigan, kúpil 26. novembra otec maloletého útočníka. K tragickej udalosti sa vyjadril aj americký prezident Joe Biden, informovala v stredu agentúra AP.

Podľa šerifa michiganského okresu Oakland Michaela Boucharda si študent podozrivý zo streľby, ktorého polícia zadržala ihneď po príchode na miesto, pred útokom nacvičoval streľbu zo zbrane, čo dokazujú fotografie na sociálnych sieťach. Podľa Boucharda však zatiaľ nie je známe, prečo si chlapcov otec zbraň zaobstaral.

"V čase, keď sa dozvedáme všetky podrobnosti (útoku), súcitím s rodinami, ktoré zažívajú nepredstaviteľný smútok zo straty milovaného," uviedol Biden v súvislosti s útokom.

Počas útoku, ku ktorému prišlo na strednej škole v obci Oxford Township približne 48 kilometrov severne od Detroitu, zomreli traja študenti - jeden 16-ročný chlapec a dve dievčatá vo veku 14 a 17 rokov. Zranenia utrpeli ôsmi ľudia, pričom dvaja sú vo vážnom stave a museli podstúpiť operáciu. Stav zvyšných šiestich ranených je stabilizovaný. Počet ranených tak vzrástol na osem oproti šiestim, ktoré najskôr hlásili úrady.

Zástupca šerifa michiganského okresu Oakland Mike McCabe na tlačovej konferencii uviedol, že stále prebieha vyšetrovanie, ktoré sa snaží určiť chlapcov motív. Podľa McCabea však pred útokom kolovali na sociálnych sieťach informácie o tom, že na škole v obci Oxford Township príde k streleckému útoku. Avšak aj toto tvrdenie sa ešte musí preveriť vo vyšetrovaní.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá