Nikto si nezaslúžil Zlatú loptu viac ako Lewandowski, nerozumiem tomu, kritizoval hlasovanie bývalý nemecký reprezentant

Nikto si nezaslúžil Zlatú loptu viac ako Lewandowski, nerozumiem tomu, kritizoval hlasovanie bývalý nemecký reprezentant
Zdroj foto: SITA
Bývalý nemecký futbalový reprezentant Lothar Matthäus je presvedčený, že Zlatú loptu magazínu France Football mal tento rok dostať Robert Lewandowski.

Poľský útočník z Bayernu Mníchov získal v hlasovaní o 23 bodov menej ako už čerstvo sedemnásobný držiteľ trofeje Lionel Messi z Argentíny. "Skutočne už po tomto hlasovaní ničomu nerozumiem," citovala agentúra DPA Matthäusa, ktorý vyhral prestížnu cenu v roku 1990, keď pôsobil v Interi Miláno. 

"Messiho veľmi rešpektujem, rovnako, ako ostatných nominovaných hráčov, no nikto si to nezaslúžil viac ako Lewandowski," dodal bývalý kapitán majstrov sveta, ktorý získal s Bayernom Mníchov sedem ligových titulov.

Poliak si prevzal cenu pre najlepšieho útočníka, ktorú udeľovali premiérovo. V uplynulej sezóne strelil v bundeslige rekordných 41 gólov a bol favoritom na zisk ocenenia francúzskeho magazínu aj pre rok 2020, no pre pandémiu koronavírusu sa anketa vlani neuskutočnila.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá