Košice zdolali Piešťany

V poslednej minúte Piešťany odvolali brankára, vyrovnať sa im nepodarilo a 2 sekundy pred koncom tretej tretiny pečatil víťazstvo Košíc Jenčík.

Hokej - Tipsport extraliga - 21. kolo:

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 14. Š. Novotný (Marek Slovák, Kolba), 26. Matúš Chovan (Marek Slovák, Kolba), 60. Jenčík - 36. T. Melichárek (Bučka, Chylo)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše B. Jánoš (Piešťany) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), D. Konc - P. Korba, M. Korba, 2812 divákov

Zostavy:

Košice: Hylák - Šeda, Michal Novák, Deyl, Kolba, M. Takáč, M. Macejko, M. Gajdoš, Martin Chovan - R. Jenčík, Bulík, Marcel Haščák - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - Richard Huna, Róbert Huna, Svitana - D. Pašek, Mlynarovič, Jokeľ

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Bučka, A. Kolník, K. Grman, A. Hruška - Stupka, T. Melichárek, Chylo - H. Ručkay, Mertel, J. Ručkay - B. Jánoš, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji

Prvý zákrok piešťanského brankára Tomeka prišiel v 5. min, keď jeho postreh otestoval Novotný. Krátko po ňom to skúšal ešte Richard Huna. V 8. min musel Hylák zasahovať po strele Nemca a košický brankár mal čo robiť aj so šikovným tečom Melichárka. Domáci sa dostali do vedenia v 14. min, keď počas presilovej hry nakorčuľoval Novotný medzi kruhy a trafil parádne pod hornú žŕdku. Druhý gól mal na hokejke Pašek. V 16. min pálil tvrdo od modrej Urban, Hylák musel zasahovať aj po strele Drgoňa. V 25. min netrafil z dobrej pozície bránku Melichárek, zato na opačnej strane Matúš Chovan mieril v prečíslení do pravého horného kúta - 2:0. Brankár domácich sa potom zapotil po príležitostiach Salijiho a Otčenáša, neprekonali ho ani Dolník a Grman. V 36. min sa Piešťany predsa len dočkali, keď Melichárek strelil z uhla kontaktný gól. Ešte tesne pred druhou prestávkou mohol vyrovnať Filip.

Ideálnu možnosť vyrovnať mal v 43. min Jakub Ručkay, ale namieril do žŕdky. Košičania naopak mohli náskok poistiť, ale Deyl mieril vedľa a v 57. min neuspeli pred Tomekom Jokeľ s Pašekom. V poslednej minúte Piešťany odvolali brankára, vyrovnať sa im nepodarilo a 2 sekundy pred koncom tretej tretiny pečatil víťazstvo Košíc Jenčík. Puk do bránky síce nedopravil, ale keďže hráč Piešťan hodil hokejku a zabránil mu v dráhe, rozhodcovia pripísali Jenčíkovi technický gól.

Hlasy:

Milan Staš ( tréner Košíc): "Pre naše mužstvo to bol veľmi ťažký zápas z hľadiska fyzického i taktického. Doma sme potrebovali bodovať a tomu sme podriadili všetko. Aj keď hokejová krása bola trochu v úzadí, podali sme tímový výkon, podložený výbornou hrou brankára Hyláka. Cieľ, ktorý sme si dali, sme splnili a ja som veľmi rád, že moja premiéra na domácom štadióne mi vyšla."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Samozrejme, prehra mrzí, ale na druhej strane, ak si vezmeme náš prvý zápas v Košiciach a tento, tak z našej strany to nebolo zlé. Prehrávali sme 0:2, podarilo sa nám znížiť na rozdiel jedného gólu. Myslím, že to bol vyrovnaný zápas až do konca, bohužiaľ prehrali sme."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá