Zeman prijal šéfa Pirátov Bartoša, v novej vláde má byť podpredsedom a ministrom

Zeman prijal šéfa Pirátov Bartoša, v novej vláde má byť podpredsedom a ministrom
Zdroj foto: TASR/AP
Český prezident Miloš Zeman po nedeľňajšom vymenovaní premiéra Petra Fialu v pondelok prijal prvého kandidáta na člena nového vládneho kabinetu – šéfa Pirátov Ivana Bartoša.

Ten má byť v novej vláde jej podpredsedom a ministrom pre miestny rozvoj, pričom zodpovedať má aj za digitalizáciu, informoval server iDNES.cz.

Zeman bol opäť v presklenej vitríne, podobne ako pri menovaní nového premiéra. Prezident sa zámku v Lánoch zotavuje po viac než mesačnej hospitalizácii. Koncom uplynulého týždňa bol tiež nakrátko v nemocnici po tom, čo mal pozitívny test na koronavírus. Práve z tohto dôvodu musí byť teraz dva týždne v karanténe.

Prezident chce stretnutia s kandidátmi na členov nového kabinetu dokončiť do konca budúceho pracovného týždňa. Najviac pozornosti bude zrejme pútať jeho budúcotýždňová schôdzka s Janom Lipavským, ktorý je pirátskym kandidátom na ministra zahraničných vecí. Podľa informácií denníka Mladá fronta DNES má totiž Zeman voči jeho nominácii výhrady. Fiala však odmieta zmeny v zložení ním navrhovaného kabinetu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá