Slovan si z Nižného Novgorodu prináša bod

18.11.2012 16:46

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Nižného Novgorodu 2:3 po samostatných nájazdoch a získali cenný bod.

Torpedo Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Bratislavčania si z náročného trojzápasového tripu z Jaroslavľa, Mytišči a Nižného Novgorodu odvážajú štyri body a momentálne ich majú v tabuľke Západnej konferencie 38. Najbližšie sa predstavia v stredu 21. novembra, keď sa opäť stretnú s Torpedom Nižnij Novgorod, tentoraz v domácej Slovnaft aréne. Torpedo vyhralo prvý súboj po piatich prehrách.

Od úvodu sa hral rýchly a kombinačný hokej. Domáci si vytvárali vďaka nedisciplinovanosti hostí tlak, ale brankár Janus svoj tím niekoľkokrát podržal. V 19. min otvoril skóre Roman Kukumberg. Domácim sa podarilo vyrovnať hneď po prvej prestávke, keď po faule Kukumberga premenil Michail Varnakov nariadené trestné strieľanie. Slovan potom nevyužil takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov a v 40. min inkasoval z hokejky Thörnberga pri vlastnom oslabení. Bratislavčania boli v tretej časti hry aktívnejší, snažili sa vyrovnať. Podarilo sa im to v 54. min, Kukumberg našiel Miklíka, ktorý z dobrej pozície skóroval. V predĺžení bol Slovan lepším tímom, rozhodli však až samostatné nájazdy. O bode navyše pre Torpedo rozhodol vo štvrtej sérii Dmitrij Makarov.

Góly: 22. Varnakov (z tr. strieľania), 40. Thörnberg (Ellison, Kousa), rozhodujúci sam. nájazd D. Makarov - 19. Kukumberg, 54. Michel Miklík (Kukumberg)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Zacharov - Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 5500 divákov

Nižnij Novgorod: Kovaľ - Malenkich, Hietanen, Varlamov, Kousa, Vasiliev, Jevsejenkov - Krikunov, D. Makarov, Thörnberg - Varnakov, Ellison, Siomin - Ugarov, Gorbunov, M. Potapov - Valujskij, Galuzin, Černov

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Sersen, J. Tabaček - L. Hudáček, Bližňák, Bartovič - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumburg, Kytnár, Dravecký - Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo - T. Mikúš