Tréner Hoftych v Trnave skončil, bude pokračovať ako manažér

Aktualizované:
Po sobotňajšom debakli 0:6 na pôde AS Trenčín v 17. kole Corgoň ligy sa Pavel Hoftych rozhodol ukončiť pôsobenie na poste trénera Spartaka Trnava. V štruktúrach klubu však zostane pracovať v pozícii manažéra.

"Dnes som sa stretol s majiteľom klubu Vladimírom Poórom, ktorému som navrhol moju abdikáciu. Ten ju prijal. Dospel som k názoru, že pre záverečné jesenné duely bude toto moje rozhodnutie pre klub najlepším riešením," uviedol Hoftych pre stránku spartak.sk.

Na pôsobenie na lavičke Spartaka zostanú českému koučovi aj pozitívne spomienky. "V pozícii trénera som zažil krásne chvíle, ale aj tie, ktoré prežívam teraz. Moje poďakovanie patrí všetkým, s ktorými som spolupracoval. Nikdy nezabudnem ani na fantastických fanúšikov."

Hoftych ale z Trnavy neodchádza definitívne, mal by pokračovať na funkcionárskom poli. "Majiteľ má eminentný záujem, aby som pracoval v štruktúrach klubu na manažérskej pozícii, pričom presnú pozíciu a náplň práce dotiahneme spoločne v najbližších dňoch," dodal pre web SpartakaHoftych.

Jeho nástupcu na trénerskom poste, minimálne na dva záverečné zápasy jesennej časti, by malo vedenie Spartaka oznámiť na začiatku budúceho týždňa. V hre sú aj prípadné ďalšie zmeny v realizačnom tíme i v hráčskom kádri.

Spartak Trnava sa po sobote dostal opäť na dno corgoňligovej tabuľky, za sedemnásť kôl si pripísal iba tri výhry a nazbieral 15 bodov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá