Úvodný šprint vyhrala švédska biatlonistka Öbergová. Ivona Fialková obsadila 48. priečku

28.11.2021 13:13

Švédska biatlonistka Hanna Öbergová triumfovala v nedeľu v úvodných rýchlostných pretekoch novej sezóny Svetového pohára vo švédskom Östersunde. V cieli mala náskok 11,3 sekundy pred Francúzkou Anais Chevalierovou-Bouchetovou a 15,4 pred Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou

Najlepšou zo Sloveniek bola Ivona Fialková, ktorá s odstupom 1:55,2 min obsadila 48. priečku. Jej sestre Paulíne patrila 82. pozícia, Henriete Horvátovej 109.

Öbergová nezvládla v sobotu úvodné podujatie sezóny, keď skončila vo vytrvalostných pretekoch až na 74. mieste predovšetkým zásluhou siedmich trestných minút. V šprinte však na strelnici neurobila chybu a pripísala si tak siedme prvenstvo vo Svetovom pohári, z toho tretie v šprinte. Víťazka sobotných pretekov Markéta Davidová z Českej republiky obsadila 15. priečku.

Svetový pohár vo švédskom Östersunde - šprint:

ženy (7,5 km): 1. Hanna Öbergová (Švéd.) 19,01,5 min (0 trestných kôl), 2. Anais Chevalierová-Bouchetová (Fr.) +11,3 s (0), 3. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +15,4 (1), 4. Dzinara Alimbekavová +18,0 (0), 5. Hanna Solová (obe Biel.) +27,3 (1), 6. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) +35,9 (1), 7. Franziska Preussová (Nem.) +38,8 (1), 8. Elvira Öbergová (Švéd.) +38,9 (2), 9. Linn Perssonová (Švéd.) +47,1 (1), 10. Ida Lienová (Nór.) +50,9 (0),... 48. Ivona FIALKOVÁ +1:55,2 min (2), 82. Paulína FIALKOVÁ +2,39,5 (3), 109. Henrieta HORVÁTOVÁ (všetky SR) +4,16,5 (2)