NHL: Sekera svojou prihrávkou pomohol triumfu Dallasu na ľade Arizony

28.11.2021 08:17

Hokejisti Dallasu zvíťazili v zápase NHL na ľade Arizony 3:2. Slovenský obranca Stars Andrej Sekera 49. minúte vyslal excelentnú prihrávku Jasonovi Robertsonovi, ktorý do odkrytej bránky rozhodol o triumfe hostí. Sekera zaznamenal druhú asistenciu v ročníku, na ľade strávil vyše 10 minút, zapísal si jeden plusový bod, dve strely a dve trestné minúty.

Dallas vyhral štvrtý zápas za sebou. Colorado na domácom ľade zdolalo Nashville 6:2 vďaka hetriku Mikka Rantanena. Montreal dokázal zvíťaziť na ľade Pittsburghu 6:3 a zastaviť víťaznú sériu Pens na čísle päť.

Nováčik zo Seattle zvíťazil na ľade Floridy 4:1 a znemožnil Panthers ustanoviť nový ligový rekord v počte 12 víťazných domácich duelov v sérii od začiatku ročníka. "Panteri" tak vyhrali "len" v prvých jedenástich, čím vyrovnali zápis Chicaga zo sezóny 1963/1964.