Na niektorých cestách si treba dať pozor na poľadovicu či kašovitý sneh, diaľnice sú zjazdné

Na niektorých cestách si treba dať pozor na poľadovicu či kašovitý sneh, diaľnice sú zjazdné
Zdroj foto: SITA (ilu)
Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojom webe zjazdnost.sk s tým, že na niektorých cestách sa môže vyskytnúť kašovitý sneh. SSC tiež upozorňuje, že na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica.

"Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na cestách v oblasti Záhoria sa môže miestami nachádza kašovitý sneh s hrúbkou jeden až tri centimetre. V hornatejších oblastiach (najmä na strednom Slovensku) sa miestami môže vyskytovať kašovitý sneh s hrúbkou jeden až dva centimetre," píše SSC. Na ceste II/584 v úseku Srdiečko - Bystrá zas upozorňuje na utlačený sneh o hrúbke dvoch centimetrov.

Na poľadovicu si treba dať podľa SSC pozor na cestách III. triedy v obvodoch Banská Štiavnica, Kremnica, Žiar nad Hronom a aj na úseku cesty III/2493 Červená Studňa - Banská Štiavnica.

SSC tiež upozorňuje vodičov na hmlu s dohľadnosťou do 100 metrov v lokalite Veľký Krtíš. 

Zjazdné sú všetky horské prechody (HP), kde je povrch vozoviek prevažne mokrý. Na kašovitý sneh treba dávať pozor na prechodoch Čertovica, Vernár, Šturec, Vrchslatina, Huty, Fačkov a Dobšiná.

Počas zimnej sezóny je HP Fačkovské sedlo uzavretý pre vozidlá nad 12 metrov a HP Šútovce pre vozidlá nad desať metrov celkovej dĺžky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá