Na Slovensku doposiaľ zaočkovali druhou dávkou vakcíny takmer 100 detí vo veku od päť do 11 rokov

Na Slovensku doposiaľ zaočkovali druhou dávkou vakcíny takmer 100 detí vo veku od päť do 11 rokov
Zdroj foto: TASR/AP
Na Slovensku je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19 k piatku 95 detí vo veku od piatich do 11 rokov. Prvú dávku má 267 detí v tejto vekovej kategórii.

Prvou dávkou vakcíny je zaočkovaných 84.896 detí vo veku od 12 do 17 rokov a druhou dávkou vakcíny 74.493 mladých v tejto vekovej kategórii. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti uviedol, že na Slovensku je možné aktuálne očkovať deti od piatich do 11 rokov s presne určenými diagnózami.

"Cieľom je ich ochrana pred vážnym priebehom ochorenia Covid-19 z dôvodu ich primárneho ochorenia. Zaočkovať sa môže aj ich súrodenec, a to z dôvodu prípadnej nákazy a následného ohrozenia svojho chorého súrodenca," doplnila Eliášová s tým, že takýchto detí bolo doteraz zaočkovaných 267. Očkujú sa v troch špecializovaných centrách – v Bratislave, Martine a v Košiciach.

Ministerstvo tiež hovorí, že pozorne sleduje trendy a registruje rozhodnutie Európskej liekovej agentúry týkajúce sa očkovania. Slovensko v predstihu avizovalo záujem v prípade schválenia očkovania pre všetky deti, teda nielen pre tie, ktoré majú vážne ochorenie. 

Slovensko tak bude mať vakcíny pre deti k dispozícii už ku koncu tohto roka. "V najbližších týždňoch budeme nastavovať logistiku a následne budeme včas o detailoch informovať," dodala Eliášová.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá