Migranti sa opäť pokúšali násilne prekročiť hranicu s Poľskom. Hádzali kamene a omračujúce granáty

Migranti sa opäť pokúšali násilne prekročiť hranicu s Poľskom. Hádzali kamene a omračujúce granáty
Zdroj foto: TA3
Počas uplynulej noci sa migranti opäť pokúsili násilne prekročiť hranicu Poľska z bieloruskej strany. Poľská pohraničná stráž v stredu uviedla, že takéto snahy zaznamenali minimálne na dvoch miestach. Správu priniesla agentúra Reuters.

Počet migrantov na hraniciach pritom po zavretí niekoľkých táborov v Bielorusku klesol. Opakujúce sa incidenty však môžu byť podľa Varšavy súčasťou novej taktiky Minska. Podľa Poľska ide o pretrvávajúcu snahu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka využívať migrantov ako zbraň na vydieranie Európskej únie.

Poľská pohraničná stráž na svojom účte na sociálnej sieti Twitter napísala, že približne stovka migrantov sa pokúšala násilne prekročiť hranicu. Na pripojenom videu je vidno na bieloruskej strane ozbrojených príslušníkov v uniformách. Varšava ďalej tvrdí, že približne 40 migrantov sa snažilo prekročiť hranicu, pričom hádzali na príslušníkov poľských jednotiek kamene, kusy dreva a omračujúce granáty. Podľa agentúry PAP bol na mieste zranený jeden vojak, ktorý utrpel poranenia hlavy a následne ho ošetrili.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá