Slovan si na domácom ľade hladko poradil s Trenčínom 3:0

SITA, foto: ČTK
27.10.2011 21:32

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - predohrávka 16. kola:

Góly: 13. Šatan (M. Hudec, Kukumberg), 45. M. Bakoš (Balej, Bulík), 49. Bulík (M. Bakoš, Balej)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: V. Kováč (Trenčín) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, V. Snášel, 5549 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka - M. Hudec, Kukumberg, Macho - Šatan, Lipiansky, D. Skokan - Balej, Bulík, M. Bakoš - D. Buc, Preisinger, J. Cíger
Trenčín: V. Kováč - Bolf, Gabriš, Hlubuček, Trefný, Martin Chovan, E. Bednár, Bendík, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Slovan začal aktívnejšie a už v 1. min pohrozil bekhendom M. Hudec. V 12. min dostali belasí šancu hrať 61-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú predčasne ukončil Miroslav Šatan, keď do trenčianskej bránky pretlačil Kováčom vyrazený puk po Hudecovej strele. Prevahu Slovana v úvodnom dejstve vyjadruje počet striel 12:3.

V druhej časti zápasu v závere 27. min Marko Daňo ani Pardavý neskórovali z vyložených šancí. O tri minúty neskôr spálil tutovku Radulay a ten istý hráč vzápätí v prečíslení trafil len do Konrádovho pravého betónu. V 38. min nepremenil únik vo vlastnom oslabení, no ani na druhej strane ešte pred druhou sirénou neuspeli M. Hudec a D. Buc.

Gólovú poistku pre Slovan pridal v 45. min M. Bakoš, ktorého našiel spoza bránky Balej - 2:0. O štyri minúty neskôr zveľadil vedenie belasých opäť tretí útok, no tentoraz sa do streleckej listiny zapísal Bulík, ktorému "nabil“ M. Bakoš. Trenčín až do konca duelu smerom dopredu veľa nevymyslel a v Bratislave prehral 0:3.

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Sme spokojní s výkonom. Po domácej prehre so Skalicou som rád, že sme sa dobre pripravili. Prostredné dejstvo bolo vyrovnanejšie, potom po druhom góle Trenčín rezignoval a už sa len dohrávalo.“
Dušan Gregor (tréner Trenčína): “V prvom dejstve nie je čo hodnotiť, bol to nedôstojný hokej vzhľadom na meno oboch klubov. Druhá tretina bola ako-tak 'pozerateľná', v tretej sme urobili mnoho chýb a nemali sme šancu na úspech. Bol to škaredý hokej, v ktorom jednooký zdolal slepého.“