Real aj Barcelona remizovali

TASR, TA3
22.9.2011 14:58

Futbalisti Athleticu Bilbao prehrali v stredajšom zápase 5. kola španielskej Primera division na pôde Malagy 0:1. Baskovia, ktorí sú súpermi Slovana Bratislava v Európskej lige, stále čakajú na prvý ligový triumf a zo štyroch zápasoch nazbierali len jediný bod. Real Madrid po víkendovej prehre na ihrisku Levante prekvapujúco len remizoval 0:0 s Racingom Santander.

Vo večernom šlágri si vedúca Valencia podelila body s FC Barcelona po remíze 2:2. Katalánsky veľkoklub tak ešte v tejto ligovej sezóne nevyhral na pôde súpera a nakoniec mohol byť rád aj za bod. Prehrával totiž 1:0 i 2:1, až v 77. minúte vyrovnal Cesc Fabregas. "Bol to výborný zápas. Valencia hrala lepšie v prvom polčase, nám patrila hra po zmene strán. Siahali sme po víťazstve, v závere mali šance Messi aj Villa, ale sme radi aj za bod," povedal Fabregas. Barcelone tak patrí 4. priečka so ziskom 8 bodov, o dva viac má Valencia na čele tabuľky, o jeden Betis Sevilla a posilnená Malaga.

sumáre - 5. kolo:
FC Valencia - FC Barcelona 2:2 (2:1)
Góly: 12. Abidal (vlastný), 23. Pablo - 14. Pedro, 77. Fabgregas, ČK: 90.+2 Alba (Valencia)

Atletico Madrid - Sporting Gijon 4:0 (1:0)
Góly: 28. Lora (vlastný), 68. Salvio, 72., 80. Falcao

Malaga - Athletic Bilbao 1:0 (0:0)
Gól: 62. Cazorla, ŽK: Cazorla - Iturraspe, Toquero, J. Martinez
zostava Bilbaa: Iraizoz - Iraola, Ekiza, J. Martinez, De Marcos - Iturraspe (64. Lopez), Gurpegi - Susaeta (57. I. Martinez, 71. Toquero), Muniain, Gabilondo - Llorente

Rayo Vallecano - Levante 1:2 (0:2)
Góly: 72. Tamudo - 10. Valdo, 28. Ballesteros, ČK: 78. Botelho (Rayo Vallecano)

Santander - Real Madrid 0:0