Do interiéru reštaurácie sa bez obmedzení dostanete len v zelenom okrese

Do interiéru reštaurácie sa bez obmedzení dostanete len v zelenom okrese
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Vstup do interiéru reštaurácií a iných stravovacích zariadení je pre zákazníkov bez obmedzení možný iba v okresoch zaradených podľa Covid automatu do zelenej fázy. V oranžových okresoch je vstup povolený iba hosťom, ktorí sú očkovaní, ochorenie Covid-19 v posledných 180 dňoch prekonali alebo majú platný negatívny test.

V červených a bordových okresoch sú interiéry vyhradené iba pre zákazníkov v režime OP (očkovaní, prekonaní). Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR k činnosti prevádzok, ktorá nadobudne účinnosť v pondelok 22. novembra.

Pre režimy OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) a základ je v červených a bordových okresoch možný iba okienkový predaj a rozvoz jedál. V režime OP sú v týchto okresoch bez obmedzení exteriéry reštaurácií, v interiéri môžu sedieť maximálne štyri osoby pri jednom stole alebo osoby z jednej domácnosti. 

Stoly musia byť najmenej dva metre od seba a v bordových okresoch je povolená iba konzumácia len posediačky. V čiernych okresoch je pre všetkých zákazníkov povolený iba predaj zabalených jedál so sebou alebo prostredníctvom donáškovej služby.

Hotely a podobné ubytovacie služby môžu v červených a bordových okresoch hostí v režime OP ubytovávať aj naďalej bez obmedzenia. V okresoch označených v Covid automate čiernou farbou je okrem ubytovaní v súvislosti s výkonom práce, dlhodobých a karanténnych ubytovaní pobyt hostí zakázaný.

Zatiaľ čo v zelených okresoch je možné ubytovať v hoteloch bez obmedzenia všetkých záujemcov, v oranžovej fáze Covid automatu už je možné ubytovať iba hostí, ktorí sú očkovaní, prekonali ochorenie Covid-19 alebo majú platný test s negatívnym výsledkom.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá