NHL: Sekera si po návrate do zostavy pripísal asistenciu, Dallas s prvým víťazstvom v riadnom hracom čase

14.11.2021 08:26

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel v noci na nedeľu v NHL jednou asistenciou k výhre Dallasu nad Philadelphiou 5:2. Stars vybojovali v trinástom zápase prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne.

Pre Sekeru, ktorý sa vrátil do zostavy "hviezd" po štyroch zápasoch strávených na tribúne, to bol v deviatom tohtosezónnom štarte prvý kanadský bod. Zároveň to bola jeho jubilejná 200. asistencia a 250. bod v profiligovej kariére. Proti Flyers odohral 13:35 min., vyslal jednu strelu na bránku a nazbieral dve plusky.

Boston zvíťazil na ľade New Jersey 5:2, slovenský útočník domácich Tomáš Tatar odohral 17:22 minút a pripísal si dva mínusové body. Jeho spoluhráč Christián Jaroš nehral pre zranenie. "Diabli" ukončili trojzápasovú víťaznú sériu.

Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka zdolala vo floridskom derby Panthers 3:2 po predĺžení. Vegas si poradil s Vancouverom 7:4, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke, celý zápas za Canucks odchytal Thatcher Demko.