Hamilton bol v kvalifikácii pred VC Brazílie najrýchlejší, štartovať však bude s trestom

TA3
13.11.2021 10:43

Britský pilot Formuly 1 Lewis Hamilton zvíťazil v kvalifikácii na šprint pred Veľkou cenou Brazílie. Preteky sú na programe v nedeľu a Hamilton nebude štartovať z prvej priečky, keďže dostal trest za výmenu motora.

Britský pilot F1 Lewis Hamilton zvíťazil v piatkovej kvalifikácii na šprint  pred Veľkou cenou Brazílie.

Druhý bol Holanďan Max Verstappen a tretí Hamiltonov tímový kolega Fín Valtteri Bottas. Preteky sú na programe v nedeľu. Hamilton však nebude štartovať z prvej priečky, keďže dostal trest za výmenu motora a príde o päť miest.

Pre 36-ročného jazda Mercedesu je to komplikácia v boji o titul, ku ktorému ma aktuálne bližšie Verstapen. Holanďan z Red Bullu je na čele poradia o 19 bodov pred Hamiltonom, pričom zostáva odjazdiť ešte 4 preteky.