Poslankyni Tabák už vymerali pokutu. Kúpanie sa v tatranskom potoku ju stálo stovky eur

Poslankyni Tabák už vymerali pokutu. Kúpanie sa v tatranskom potoku ju stálo stovky eur
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Poslankyňa národnej rady Romana Tabák dostala za kúpanie sa v tatranskom horskom potoku pokutu 500 eur. Potvrdil to riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia Ján Jenčo. Poslankyňa už mala sankciu aj zaplatiť.

Jenčo informoval, že výška pokuty sa podľa zákona mohla vyšplhať až na 3300 eur, o konkrétnej sume rozhodoval Inšpektorát životného prostredia v Košiciach.

"Zvážili sa všetky okolnosti spáchania skutku. Na jednej strane, že išlo o územie s najvyšším stupňom ochrany, že bol skutok verejne propagovaný, čo mohlo nabádať na podobné protiprávne konanie, i to, že páchateľom je členka zákonodarného zboru. Na druhej strane sa nezistili žiadne významnejšie porušenia záujmov ochrany prírody a krajiny v tomto území," vysvetlil Jenčo. Pokutu podľa jeho informácií už Tabák uhradila.

Poslankyňa sa k rozhodnutiu vyjadrila na sociálnej sieti. "Beriem to s pokorou, úprimne som nečakala takú vysokú pokutu. Avšak je to pre mňa ponaučením a verím, že sa z toho poučia aj ostatní a budú si dávať pozor, ako sa správať v národnom parku," napísala.

Tabák zverejnila na sociálnej sieti fotku, ako sa kúpe v potoku na území TANAP-u, ako miesto označila Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Následne uviedla, že miesto zle označila. SIŽP dostala dva podnety na prešetrenie kúpania sa poslankyne. Jeden podnet prišiel zo Správy Tatranského národného parku, druhý, občiansky, dostala inšpekcia elektronicky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá