Humenné môže byť v lepšej farbe Covid automatu, chýba mu niekoľko zaočkovaných

Humenné môže byť v lepšej farbe Covid automatu, chýba mu niekoľko zaočkovaných
Zdroj foto: TASR/Lukáš Mužla
Aby okres Humenné nebol čiernym podľa Covid automatu, v najbližších dňoch sa musí zaočkovať 440 osôb nad 50 rokov. Informuje o tom humenská samospráva na svojej internetovej stránke v súvislosti s očkovaním bez registrácie, ktoré v meste na piatok a sobotu zorganizoval Prešovský samosprávny kraj.

"Aktuálne, k 25. októbru, je zaočkovaných 61,7 percenta ľudí z vekovej kategórie '50 plus'. Ak dosiahneme hranicu 65-percentnej zaočkovanosti, okres Humenné sa vráti do bordovej farby," uvádza Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu s tým, že 3,3-percentný rozdiel predstavuje 440 osôb. Uvedená zaočkovať reprezentuje stav v okresnom meste.

Ako doplnil, v rámci celkovej populácie mesta sa zaočkovanosť aspoň prvou dávkou vakcín proti novému koronavírusu aktuálne pohybuje na úrovni 42,87 percenta.

PSK bude očkovanie bez potreby predchádzajúcej registrácie v piatok a sobotu realizovať v obchodnom centre na Štefánikovej ulici. Dostupné bude od 10.00 do 17.00 h. Na zaočkovanie vakcínou Janssen je potrebné priniesť so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá