Autobusári v Žiline môžu požiadať o bezplatné samotesty na koronavírus

Autobusári v Žiline môžu požiadať o bezplatné samotesty na koronavírus
Zdroj foto: TASR/Pavol Ďurčo
Zamestnanci SAD Žilina môžu požiadať priamo na pracovisku o bezplatné samotesty na identifikáciu ochorenia Covid-19. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Ivana Strelcová.

Doplnila, že antigénové samotestovanie na pracovisku umožňujú všetkým zamestnancom. "Aj tým, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie. Zamestnanci môžu požiadať o samotestovanie, ak majú obavy, že sa infikovali ochorením alebo sa necítia 'úplne vo svojej koži'. Vodiči môžu požiadať o samotestovanie na dispečerskom pracovisku v prevádzkach Žilina, Martin aj Čadca," uviedla Strelcová s tým, že testy sú schválené na základe rozhodnutia Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR.

Všetky doposiaľ vykonané antigénové samotestovania zamestnancov podľa nej nepreukázali pozitívny výsledok. "Prijaté preventívne opatrenia v našej spoločnosti aj samotestovanie považujeme za správny krok na to, aby sme boli neustále schopní zabezpečovať plynulý chod dopravy v Žilinskom kraji. Samozrejme, naďalej všetkých našich zamestnancov vyzývame aj na očkovanie proti ochoreniu Covid-19, ktoré vnímame ako najúčinnejšiu ochranu pred ťažkým priebehom ochorenia," dodala hovorkyňa SAD Žilina.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá