Čaputová je vo vyjadreniach zdržanlivá, v súvislosti s videami z chaty si počká na výsledky vyšetrovania

Aktualizované:
K policajným nahrávkam z poľovníckej chaty sa dnes vyjadrila aj prezidentka republiky Zuzana Čaputová. Chce si počkať na ďalšie výsledky vyšetrovania.

V prípade uniknutých medializovaných videí z poľovníckej chaty si treba počkať na výsledok vyšetrovania. V stredu to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zároveň rešpektuje rozhodnutie sudcu o nepredĺžení väzby bývalému policajnému prezidentovi Gašparovi a ďalším obvineným v prípade policajnej akcie Očistec.  

"Musíme si počkať na výsledky vyšetrovania a ďalší postup v tejto veci, aby som mohla k tomu zaujať komplexný postoj," skonštatovala Čaputová. Poznamenala, že je zatiaľ známe iba konštatovanie prokuratúry, ktorá video hodnotí ako dôkaz toho, že dochádzalo k ovplyvňovaniu vyšetrovaní trestných činov korupcie a ďalších zo strany politikov, advokátov a podnikateľov.

Hlava štátu zároveň rešpektuje rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, ktorý v utorok zamietol návrh na predĺženie väzby obvineného Gašpara a ďalších. "Pokiaľ viem, zatiaľ nie je možné dočítať sa dôvody tohto rozhodnutia. Môj komentár k tomu je, že to rešpektujem," poznamenala Čaputová.

Prokuratúra tento týždeň informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil návrh na predĺženie väzby o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obhajcom obvineného bývalého policajného prezidenta Gašpara Marekom Parom, podnikateľom Miroslavom Bödörom a synom Tibora Gašpara. Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal únik preveriť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá