Nakazení v Česku pribúdajú rýchlym tempom, hlásia najväčší prírastok od jari

Nakazení v Česku pribúdajú rýchlym tempom, hlásia najväčší prírastok od jari
Zdroj foto: TASR/AP
V Česku pribudlo za utorok 6274 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o vyše 2000 viac ako deň predtým, uviedla v stredu ráno Česká televízia.

Naposledy hlásili v ČR takýto vysoký počet novoinfikovaných 7. apríla. Najnovší denný prírastok je takmer dvojnásobne vyšší než bol pred týždňom (20. októbra evidovali v ČR 3276 infikovaných). V Česku tak pokračuje prudký nárast šírenia infekcie, čo predpovedali i epidemiológovia, píše spravodajský portál Novinky.cz.

Až 72 percent nových prípadov nákazy covidom tvoria neočkovaní ľudia. Nemocnice hlásia vyše 1146 hospitalizovaných pacientov s covidom (pribudlo 35), 166 z nich je v ťažkom stave, vyplýva z údajov Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky.

Najhoršia situácia je v okresoch Ostrava-mesto, České Budějovice, Prostějov či Brno, uvádza server iDNES.cz. Skokovo stúpla i hodnota sedemdňovej incidencie nákazy - z 217 na 246 nakazených na 100.000 obyvateľov. Ministerstvo zdravotníctva ČR očakáva, že sa ešte tento týždeň denný prírastok nakazených dostane na úroveň 7000. Pandémia si v Česku vyžiadala už 30.667 obetí na životoch, celkovo sa nakazilo 1.741.859 osôb.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá