Tak takto?!: Vo viacerých oblastiach Slovenska sú legálne interrupcie nedostupné

Tak takto?!: Vo viacerých oblastiach Slovenska sú legálne interrupcie nedostupné
Zdroj foto: TASR/František Iván
V rámci iniciatívy Nebudeme ticho sa na Hlavnej ulici v Košiciach konal 20. októbra protest.
Novela interrupčného zákona ešte nie je schválená, ale už dnes sú na Slovensku mnohé oblasti, kde sú legálne interrupcie reálne nedostupné.

Občianske združenie Možnosť voľby urobilo prieskum, ktorý zisťoval, aká je sieť zariadení, ktoré poskytujú legálne interrupcie, či ako vyzerá informovanie žien o poskytovaní tohoto zákroku. Podľa mapy, v ktorej sú zakreslené zariadenia poskytujúce legálnu interrupciu, sú na Slovensku oblasti, v ktorých žena za týmto typom zákroku musí cestovať sto kilometrov. Pripravovaná optimalizácia siete nemocníc tento stav ešte zhorší.

O tom, ako by mali vyzerať riešenia, ktoré môžu ženám reálne pomôcť, keď sa dostanú do zložitej životnej situácie bude reč v dnešnej relácii Tak takto?! Hostkou Anky Žitnej bude politologička a členka Rady vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Adriana Mesochoritisová.

O téme interrupcií sme sa v relácii Tak takto?! zhovárali aj s gynekológom Vladimírom Cupaníkom. Je podľa neho potrebné sprísnenie protipotratovej legislatívy? Pozrite si celú reláciu:

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá