Polícia zastavila trikrát to isté auto, vždy šoféroval iný vodič. Kontrola všetkých troch poriadne prekvapila

Polícia zastavila trikrát to isté auto, vždy šoféroval iný vodič. Kontrola všetkých troch poriadne prekvapila
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok (ilu)
Policajti zastavili počas soboty v Bratislave a jej okolí trikrát to isté vozidlo. Všetci traja vodiči šoférovali pod vplyvom alkoholu, preto boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Krátko po 9.30 h zastavili vozidlo na Púchovskej ulici, viedol ho 33-ročný Ukrajinec. "Bol podrobený v rámci kontroly vykonania dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Tá skončila s výsledkom 0,72 miligramu na liter alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,5 promile," spresnil hovorca.

Krátko po 18.00 h zastavili to isté auto pezinskí policajti na Viničianskej ceste. V tomto prípade mal 21-ročný Ukrajinec 2,33 promile. Rovnaké vozidlo zastavili aj krátko pred 19.05 h, za volantom sedel 28-ročný muž z Ukrajiny. "Tomu bola pri následnej kontrole nameraná hodnota 1,62 miligramu na liter, čo predstavuje až 3,37 promile. Po vykonaní potrebných úkonov sa tento vodič pridal k svojim dvom predchodcom v cele policajného zaistenia," dodal Szeiff.  

Všetkým trom nezodpovedným vodičom bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia zdôrazňuje, že na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia alkoholu v dychu vodiča.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá