Chárov NY Islanders opäť s víťazstvom, brankár prekonal klubový rekord

25.10.2021 07:45

Hokejisti New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom vyhrali v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Vegas Golden Knights 2:0. Vybojovali druhé víťazstvo za sebou a opäť na nulu.

"Ostrovanov" znovu podržal Rus Iľja Sorokin. Stal sa prvým brankárom v klubovej histórii, ktorý vychytal dva shutouty v priebehu dvoch dní. Deň predtým si udržal čistý štít v zápase s Arizonou (3:0). Chára odohral 16:15 minúty, pripísal si jednu strelu, plusový bod a odsedel dva dvojminútové tresty za nedovolené bránenie.

V ďalšom zápase Boston zdolal doma San Jose 4:3 a pripravil súperovi prvú prehru v sezóne. Základ triumfu položili Bruins v prvej tretine, v ktorej si vytvorili trojgólový náskok.

Detroit uspel v Chicagu 6:3, švédsky nováčik Lucas Raymond sa na triumfe Red Wings podieľal hetrikom a jednou asistenciou. Bol to jeho premiérový hetrik v NHL. Darilo sa aj jeho spoluhráčom z útoku, Tyler Bertuzzi zaznamenal gól a dve asistencie, Dylan Larkin mal tri gólové asistencie.