Minister obrany Naď: Pripomínanie významu boja proti terorizmu považujem za dôležité

Minister obrany Naď: Pripomínanie významu boja proti terorizmu považujem za dôležité
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď si v nedeľu položením venca k Národnému pamätníku 11. septembra v New Yorku uctil obete teroristického útoku spred 20 rokov. Aj touto cestou považuje za dôležité pripomínať ľuďom význam boja proti terorizmu. Varoval pred podceňovaním niektorých krokov či hrozbou dezinformácií, ktoré bezpečnosť ohrozujú.

„Bolo niekoľko momentov, ktoré znamenali teroristické útoky aj v letectve, ale už nič tak zásadné, ako bola situácia z 11. septembra 2001, sa nestalo. To znamená, že opatrenia, ktoré to prinieslo, boli nápomocné. Samozrejme, máme za sebou odvtedy množstvo iných vecí, ako je Afganistan, Irak, niektoré boli úspešnejšie, niektoré menej úspešné,“ skonštatoval Naď. Úlohou svetového spoločenstva je podľa neho to, aby sa teroristické organizácie nevrátili do krajín, odkiaľ sa ich podarilo vykynožiť.

Tento rok uplynulo 20 rokov od útokov z 11. septembra 2001, pri ktorých islamisti z teroristickej siete al-Káida zaútočili v štyroch dopravných lietadlách na ciele v USA. Pri týchto teroristických útokoch zahynulo takmer 3 000 ľudí z 93 krajín, pričom zranenia utrpelo ďalších približne 6 000 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá