Okres Michalovce eviduje zvýšený počet prípadov nákazy, pomôžu príslušníci ozbrojených síl

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach eviduje roztrúsený výskyt ochorenia COVID-19 po celom okrese. Ako pre TASR uviedla regionálna hygienička Janka Stašková, od pondelka im majú vypomáhať aj príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky. V kontrolách prevádzok budú pokračovať.

Spresnila, že zaznamenávajú rodinné prípady aj šírenie nového koronavírusu u školopovinných detí. Odporučili aj zákaz prezenčnej formy vyučovania na michalovskej základnej umeleckej škole – hudobný odbor. Počet infikovaných podľa jej slov naďalej prudko rastie. „Pracujeme nonstop vrátane soboty a nedele, od pondelka nám prídu na výpomoc príslušníci ozbrojených síl a taktiež budeme naďalej pokračovať v prísnych kontrolách v prevádzkach a najmä v tých, ktoré sú v čiernej fáze COVID automatu zakázané,“ povedala.

Podľa Staškovej sú pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva nielen maximálne vyťažení, ale často sa stretávajú aj s hnevlivými a arogantnými útokmi pri epidemiologickom vyhľadávaní kontaktov a osobnej kontrole dodržiavania nariadených opatrení. Okres Michalovce prejde od pondelka na základe COVID automatu z bordovej do čiernej fázy, ktorá zodpovedá tretiemu stupňu ohrozenia.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá