Na procese so starostom Dolného Chotára by mal vypovedať aj znalec

Na procese so starostom Dolného Chotára by mal vypovedať aj znalec
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v pondelok pokračuje hlavné pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol., ktorí čelia obžalobe z viacerých vrážd a inej trestnej činnosti. Vypovedať by mali dvaja obžalovaní a znalec. Informoval o tom jeden z obhajcov obžalovaných.

Naposledy sa v prvej polovici októbra proces neuskutočnil z dôvodu práceneschopnosti jedného z advokátov. František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav Alföldi a Roland Szamaranský čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Vraždy si mal objednávať František Dora, aby umlčal tzv. biele kone.

Niektoré svoje obete mali zastaviť pod zámienkou policajnej kontroly, v policajnom prestrojení ich presunúť do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti mali dať na ruky putá, niekoľko hodín ju strážiť a potom presunúť na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju mali zaškrtiť.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Skupina sátorovcov mala mať na svedomí podľa neoficiálnych informácií približne 100 ľudských životov.

V procese vypovedali doteraz desiatky svedkov, znalcov a poškodených. Vypovedali aj viacerí na dlhé roky odsúdení členovia skupiny sátorovcov a aj dvaja utajení svedkovia. Pojednávanie pred senátom Pamely Záleskej sa začalo koncom júla 2020.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá