Mala nákup za takmer 500 eur, odišla bez zaplatenia. Mladá žena sa priznala ku krádeži

Mala nákup za takmer 500 eur, odišla bez zaplatenia. Mladá žena sa priznala ku krádeži
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Podmienečný trest odňatia slobody na tri mesiace so skúšobnou dobou 13 mesiacov uložil sudca Okresného súdu v Prievidzi 18-ročnej žene, ktorá ukradla z obchodného domu plný nákupný vozík tovaru. Podľa hovorcu Krajského súdu v Trenčíne Romana Tarabusa sa žena pred sudcom ku krádeži priznala a povedala, že tovar potrebovala na babskú jazdu.

Doplnil, že v nákupnom vozíku sa nachádzalo viac ako 150 položiek v hodnote takmer 500 eur, prevažne kozmetika. "Žena postupne vkladala tovar do nákupného vozíka a potom v samoobslužnej pokladničnej zóne zaplatila 79 centov za sladkosť. Zvyšný tovar nenablokovala a odviezla ho z predajne. Pracovník bezpečnostnej služby ju dobehol na parkovisku a následne ju zadržali policajti," uviedol Tarabus.

Po troch dňoch v policajnej cele predviedli policajti obvinenú ženu pred sudcu OS Prievidza, keďže prokurátor v takzvanom superrýchlom konaní podal na obvinenú obžalobu.

"Sudca vydal trestný rozkaz, ktorým jej za prečin krádeže uložil výchovný podmienečný trest. Zohľadnil pritom poľahčujúce okolnosti, keďže žena sa k spáchaniu trestného činu priznala, trestný čin úprimne oľutovala a pred spáchaním trestného činu viedla riadny život," dodal hovorca krajského súdu v Trenčíne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá