Pri silnom zemetrasení v Mjanmarsku zahynulo najmenej šesť ľudí

Pri silnom zemetrasení v Mjanmarsku zahynulo najmenej šesť ľudí
Zdroj foto: SITA
Najmenej šesť ľudí zahynulo dnes pri silnom zemetrasení, ktoré zasiahlo severné Mjanmarsko. Otrasy v regióne poškodili tiež viacero starých budhistických pagod a zrútil sa pri nich most, informovali miestne úrady a médiá.

Epicentrum zemetrasenia s magnitúdou 6,8 ležalo 117 kilometrov severne od druhého najväčšieho mjanmarského mesta Mandalaj, odkiaľ však nehlásili žiadne obete ani vážne škody.

Štyria ľudia prišli o život a ďalších 25 osôb utrpelo zranenia pri zrútení už takmer dostavaného mosta cez rieku Iravadi neďaleko epicentra, uviedli miestne médiá. Všetky obete boli pravdepodobne stavební pracovníci. Ďalší dvaja ľudia podľa správ zahynuli v troskách dvoch zničených kláštorov.

Menšie škody ako rozbité okná na budove parlamentu hlásili z hlavného mesta Nepjito, 365 kilometrov južne od epicentra. Otrasy bolo cítiť aj v metropole susedného Thajska, v Bangkoku, kde sa triasli výškové budovy.


K zemetraseniu došlo týždeň pred očakávanou návštevou prezidenta USA Baracka Obamu v Mjanmarsku, ktoré sa v súčasnosti otvára svetu po desaťročiach medzinárodnej izolácie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá