Expodpredsedovi Úradu pre verejné obstarávanie prokurátor zrušil obvinenie

Aktualizované:
Expodpredsedovi Úradu pre verejné obstarávanie prokurátor zrušil obvinenie
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
ilustračné foto
Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zrušil obvinenie bývalému podpredsedovi Úradu pre verejné obstarávanie Andrejovi Holákovi. Potvrdil to jeho obhajca Peter Erdős. Holák bol zadržaný a obvinený v rámci júnovej akcie Národnej kriminálnej agentúry Mýtnik II.

"Môžem potvrdiť, že mi bolo doručené rozhodnutie o sťažnosti voči uzneseniu o vznesení obvinenia môjho klienta Andreja H., na základe ktorej rozhodol dozorujúci prokurátor tak, že zrušil obvinenie môjmu klientovi. V podstate aj v odôvodnení sťažnosti konštatoval tie tvrdenia, ktoré sme uvádzali od začiatku, že skutok, ktorý sa kládol za vinu môjmu klientovi, nie je trestný čin, respektíve konanie môjho klienta nevykazuje znaky žiadnej trestnej činnosti," objasnil obhajca.

Bývalého podpredsedu predstavenstva MH Manažmentu Andreja Holáka 17. júna prepustili zo zadržania, pričom ho zadržali v ten istý deň. Stíhaný bol ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní z čias, keď bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie.

NAKA v júni uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom pôvodne obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá