Pátranie sa skončilo po ôsmich dňoch. Skúseného policajta našli mŕtveho

Pátranie sa skončilo po ôsmich dňoch. Skúseného policajta našli mŕtveho
Zdroj foto: Polícia SR - Trnavský kraj
Telo 61-ročného potápača a policajta sa podarilo vo štvrtok lokalizovať po ôsmich dňoch pátrania vo vodách štrkoviska Čierna Voda v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany a Čierna Voda.

Nezvestný bol od 14. októbra, keď sa potápal v hĺbke 30 metrov s kolegom. Do pátrania sa zapojili podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej potápači z viacerých útvarov Policajného zboru aj hasiči-potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou.

V pátraní aktívne pomáhali aj českí policajní potápači a okolie prehľadávali vojaci z vojenského útvaru v Seredi. "Záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Po lokalizácii telo muža vytiahli z vody von. Na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia," uviedla hovorkyňa.

Kolega zosnulého nahlásil na operačné stredisko cez linku 158  jeho nezvestnosť, keď sa pri potápaní v popoludňajších hodinách dlho nevynáral. Išlo o potápača s 30-ročnou praxou, služobne zaradeného v Krajskom riaditeľstve Policajného zboru Žilina.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá