Mikas adresoval výzvu politikom: Útoky si nezaslúžime, nezaťahujte nás do súbojov

Mikas adresoval výzvu politikom: Útoky si nezaslúžime, nezaťahujte nás do súbojov
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Úrad verejného zdravotníctva vyzýva politických predstaviteľov, aby ich nezaťahovali do otvorených politických súbojov. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

"Systém verejného zdravotníctva bol v poslednom období viackrát nekorektným spôsobom spomenutý v komunikácii určitých politických predstaviteľov. Nezaslúžime si takéto nefér útoky," vyhlásil hlavný hygienik SR Ján Mikas. Pripomenul, že ÚVZ a regionálne úrady verejného zdravotníctva sú orgány, ktoré si plnia svoje povinnosti, vyplývajúce zo zákonov a vyhlášok.

"Nemáme kapacitu, ale ani dôvod a oprávnenie vstupovať do politických súbojov. Našim cieľom je chrániť zdravie a životy, a to sa snažíme robiť s maximálnym nasadením od začiatku pandémie," doplnil Mikas s tým, že žiada politikov, aby to rešpektovali.

Poprosil tiež tých, ktorým v prvom rade záleží na zdraví a životoch svojich voličov, aby podporili očkovanie proti Covid-19. "V súčasnej epidemiologickej situácii nám práve to môže najviac pomôcť," skonštatoval hlavný hygienik.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá