Na východe vyčíňal mladík bez vodičského preukazu. Hrozí mu až päťročný trest

Na východe vyčíňal mladík bez vodičského preukazu. Hrozí mu až päťročný trest
Zdroj foto: TASR/Radovan Stoklasa (illu)
Polícia obvinila 20-ročného Košičana, ktorý v obci Biel v Trebišovskom okrese bez vodičského preukazu vzal z dvora auto a narazil s ním do oplotenia ďalšieho rodinného domu. Z miesta nehody ušiel.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová. „Podľa doterajšieho vyšetrovania v sobotu v ranných hodinách preskočil oplotenie jedného z rodinných domov, bez súhlasu vlastníka si sadol do auta na dvore, naštartoval pomocou pravého kľúča, ktorý sa nachádzal v spínacej skrinke, s vozidlom vyrazil bránu a 'išiel si zajazdiť',“ spresnila s tým, že potom spôsobil dopravnú nehodu - zišiel z cesty a narazil do oplotenia ďalšieho rodinného domu. Po nehode z miesta ušiel, pričom auto zostalo na mieste. „Poškodením vozidla a oplotenia vznikla majiteľovi škoda približne 400 eur,“ doplnila.

Podozrivého mladíka o pár hodín obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Obvinený je z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Po dokázaní viny mu hrozí päťročné väzenie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá