Záchranky by v budúcom roku mohli dostať viac financií, informuje rezort zdravotníctva

Záchranky by v budúcom roku mohli dostať viac financií, informuje rezort zdravotníctva
Zdroj foto: TASR/František Iván
Prevádzkovatelia ambulancií záchrannej zdravotnej služby by v budúcom roku mohli dostať na svoje fungovanie viac finančných prostriedkov.

Dôvodom sú ich rastúce mzdové náklady. Vyplýva to z oznámenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k plánovanej zmene opatrenia, ktorým sa regulujú ceny v zdravotníctve.

Zohľadniť by sa malo zvýšenie sumy minimálnej mzdy na budúci rok, ako aj úprava základnej zložky mzdy zdravotníckeho pracovníka, čím dôjde u prevádzkovateľov záchraniek k zvýšeniu osobných nákladov.

"Ide o poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť v nepretržitej prevádzke. Uvedené zmeny budú mať priamy dosah na zvýšenie ekonomicky oprávnených nákladov u týchto poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktoré nie sú zohľadnené v súčasne platnej regulovanej cene pre ambulancie záchrannej zdravotnej služby, preto je potrebné zvýšené ekonomicky oprávnené náklady premietnuť do výšky regulovaných cien u týchto poskytovateľov," uviedlo v predloženom materiáli ministerstvo zdravotníctva.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá