NHL: Černák prispel k výhre Tampy jednou asistenciou, Halák s prehrou v premiére

17.10.2021 08:25

Slovenský hokejista Erik Černák prispel jednou asistenciou k výhre Tampy Bay Lightning v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Washingtonu Capitals 2:1 po predĺžení.

Erik Černák NHL 1140 px (SITA/AP)

Dvadsaťštyriročný bek prihral v 45. minúte na vyrovnávajúci gól, v 65. rozhodol o triumfe hostí kapitán Steven Stamkos. Pre Černáka to bola druhá asistencia v sezóne, na ľade strávil 25:22 minút a do štatistík si pripísal aj dve strely na bránku, tri hity a tri bloky. V drese domácich odohral 18 minút obranca Martin Fehérváry.

Jaroslav Halák si odkrútil premiéru v bránke Vancouveru, ale nezabránil prehre 1:3 na ľade Detroitu. Slovenský brankár kryl 18 z 20 striel súpera a mal 90% úspešnosť zákrokov.

Zdeno Chára sa nedočkal víťazstva ani v druhom zápase v drese New Yorku Islanders. "Ostrovania" prehrali na ľade Floridy Panthers 1:5, domácich potiahol hetrikom Sam Bennett. Chára strávil na ľade 17:24 minúty a pripísali si dve strely, tri hity, dva bloky a štyri "mínusky". Z výhry sa netešil ani Andrej Sekera, jeho Dallas prehral v Bostone 1:3. Slovenský bek odohral necelých 15 minút.

Hokejisti Buffala Sabres uspeli aj v druhom vystúpení v novej sezóne zámorskej NHL. Na domácom ľade zvíťazili nad Arizonou Coyotes 2:1 po nájazdovom rozstrele.

O zisku dvoch bodov pre "šable" rozhodol fínsky útočník Arttu Ruotsalainen. Connor McDavid zaznamenal hetrik pri výhre Edmontonu nad Calgary 5:2. Minnesota vyhrala aj druhý zápas sezóny, keď zdolala Los Angeles 3:2.

Los Angeles - Minnesota 2:3

Edmonton - Calgary 5:2

San Jose - Winnipeg 4:3

Colorado - St. Louis 3:5

Nashville - Carolina 2:3

Montreal - New York Rangers 1:3

Washington - Tampa Bay 1:2 pp (ČERNÁK za hostí 0+1)

Toronto - Ottawa 3:1